Register

A password will be e-mailed to you.

לקראת עונת הקרוספיט אופן 2017 שמתקרבת בצעדי ענק, מגיעות גם ההכרזות החדשות לגבי ה-RFA 2017 – אליפות הכושר הגופני של ישראל. השנה אנחנו רושמים מספר שינויים מהותיים בתחרות – בכל המובנים.

המנהל המקצועי החדש של התחרות

התחרות שהחלה בניצוחו של עמרי פלד, שגידל את התחרות למה שהיא היום, העבירה את השרביט רשמית לרון כפרי, מהבעלים והמאמנים של קרוספיט כפר סבא. רון הוא מאמן קרוספיט, קרוספיט תחרותי והרמת משקולות מזה מספר שנים, מותיקי הענף בארץ ובעל ראייה מעמיקה של הענף: גם כמתודת אימון וגם כספורט תחרותי. רון בעצמו ירשום השנה את האופן החמישי שלו, ובשלוש השנים האחרונות כמתחרה בעצמו ב-RFA. במקביל אימן מתחרים מובילים בארץ, כמו זוהר ליפקין ונטע ברונשטיין.

למאמריו של רון באתר הקליקו פה.

רון כפרי RFA 2017

קרדיט צילום: אור גליקמן

המעבר מהדר יוסף

לאחר שבשנים האחרונות, התחרות התקיימה באצטדיון בהדר יוסף, התחרות תעבור השנה להיכל קבוצת שלמה או בשמו המוכר יותר – "אולם הדרייב אין". יש למעבר מספר משמעויות, אשר מטפלות בבעיות שעלו בעבר: כיוון שהתחרות מתקיימת בתחילת הקיץ, יוכלו הצופים להנות מאולם מקורה וממוזג במקום השמש הקופחת. כמו כן, האולם הוא אולם כדורסל וכדוריד לאורך השנה, ולכן יוכלו הצופים להיות קרובים יותר לספורטאים ולראות אותם מהצדדים ולא רק מלפנים. דבר זה חשוב במיוחד בתחרויות קרוספיט על מנת שניתן יהיה לראות מי מוביל במירוץ.

השימוש באולמות סגורים אינו חדש בעולם או בארץ, אך ההבדל העיקרי בין התחרות המקומית לארצית היא התקנת מתקן הריג – ממנו תלויים המתח, מטרות הוולבולס, הטבעות, חבל הטיפוס ואפילו הקירות לעמידות ידיים. האם הנהלת התחרות תוכל לקדוח את מתקן המתח לרצפת האולם או שישתמשו במתקני המתח הניידים הרועדים בהם השתמשו באליפות הקבוצות?

היכל קבוצת שלמה

קטגוריות חדשות

במקביל לפתיחת התחרות העולמית והרחבתה למספר קבוצות גיל רחב יותר, גם אליפות ישראל הוסיפה לא פחות מ-5 קטגוריות חדשות, ביניהן קטגוריות נערים ונערות שונות וגם קטגוריית מאסטרים ומאסטריות צעירים וצעירות יותר לגילאי 35 עד 39. תחרות המאסטרים בשנים הקודמות ב-RFA כללה את אותם המקצים שהיו ליחידים, ובאותם ימים. זאת בשונה מהגיימס, שם תחרות המאסטרים והנערים היא תחרות נפרדת בעלת מקצים שונים, אשר מתקיימת כמה ימים לפני תחרויות היחידים והקבוצות.

הנהלת הRFA הכריזה עד כה רק על שני ימי תחרות, אז ניתן לשער כי תחרות הנוער והמאסטרים יתקיימו באותו הזמן.

שרון כהן-פורת, האישה בעלת הכושר הגופני הטוב ביותר לשנת 2016, גם באופן וגם ב-RFA, תתחרה השנה בקטגוריה חדשה כמאסטרית. אליה תצטרף גם נינה פקרמן, אשת הברזל שללא שום ניסיון בקרוספיט הגיעה אל גמר התחרות בשנה שעברה. דבר זה משאיר את תחרות הנשים עד גיל 35 פתוחה לחלוטין.

גולת הכותרת של מקצי הנערים הוא ללא ספק יוגב מלר, בן ה-17 מקרוספיט הזאבים, שהיה הישראלי הראשון שהגיע לגיימס ב-2015. אל תחרות הנערים הצעירים (14-15) יגיעו יואב ביטן, בן 15, גם הוא מקרוספיט הזאבים, שרשם את המקום הראשון באופן בשנה שעברה. את המקום השני קטף חברו למועדון, תומר צור, שהתבגר קטגוריה. ביחד עם ביטן יתחרה שחר וילנסקי בן ה-15 מכפר סבא, שלקח בשנה שעברה את המקום השלישי.

בקטגורית הנערות נוכל לראות השנה את גאיה צור, בת 17, שנכנסה לעולם הקרוספיט הישראלי בסערה כשנתנה את התוצאה הגבוהה ביותר באימון המקדים לאליפות הנוער ב-2015, לאחר רק כמה שבועות של קרוספיט לפני כן. מאז הספיקה צור להתחרות ולנצח בתחרות קבוצות קטנה ביחד עם קבוצה מקרוספיט כפר סבא, לנצח את אליפות הנוער ולהתחרות באליפות אירופה לנוער בהרמת משקולות. מול צור תתחרה מריה סקיבנקו, בת 17 מאשקלון, שלקחה את מקום השני באופן מאחורי גאיה בהפרש קטן של 7 נקודות בלבד. מאז עבדה סקיבנקו עם זוהר ליפקין, שהיה לאחד מהישראלים הבודדים שהתחרו בתחרות האזורית באסיה ב-2014, ולאחרונה החל לאמן מתחרים.

ה-RFA 2017 תתקיים בהיכל קבוצת שלמה כפי שכבר הזכרנו – בין ה-19-20.05. תהיו שם.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X