Register

A password will be e-mailed to you.

השבוע השני במוקדמות משחקי קרוספיט לשנת 2018 תם. לפני שאנו נושאים את מבטנו לסוף השבוע האחרון בו תתחרה המשלחת הישראלית, אנחנו יודעים את השמות של חלק מהאתלטים והאתלטיות שיגיעו לאליפות העולם בקרוספיט במדיסון, וויסקונסין – וגם את אלה שלא יחזרו השנה). קבלו סיכום זריז של מה שהיה באמריקה הלטינית, מרכז ארה"ב ומערב ארה"ב.

אמריקה הלטינית

כפי שכולם כבר יודעים, זהו איזור חדש שנוסף לשלב המוקדמות, אך ממנו יעלה לגיימס ק אחד מכל קטגוריה. את הכותרות תפסו דווקא בעלי המועדונים המקומיים שנרתמו להביא ציוד על מנת שהתחרות תתקיים. רובנו לא ממש נתנו חשיבות רבה לאיזור זה, אבל, וזה אבל גדול, יש שם כמה מתחרים שיכולים להיות סיכון אמיתי בעתיד הלא כל כך רחוק למתחרים מצפון היבשת וגם לאלה מעבר לים. עכשיו כשניתנה להם ההזדמנות להוכיח את זה שהם ראויים לתחרות איזורית משלהם, אין ספק שהספורטאים ישקיעו עוד הרבה יותר כדי שאולי בעתיד, יקבלו יותר מהקצאה אחת.

גברים

איוון גיאטאן שהיה ההימור שלנו להעפיל לגיימס באיזור זה, נפל למקום ה-10 אחרי היום השני אחרי שלא הצליח להדביק את הקצב דווקא באימון הרביעי של הסנאצ'ים והברפיז. מי שיזכה להתחרות במדיסון נגד כל השמות הגדולים יהיה פאבלו שלפון בן ה-25.

נשים

התחרות האמיתית היתה בין ברנדה קסטרו לסיסיליה רמירז וילאמיל, ששמרו על הפרש של 10 נקודות בלבד אחת מהשניה לאורך כל התחרות וגם החליפו מיקומים ביניהן כמעט אחרי כל אימון. לבסוף הייתה זו קסטרו ממקסיקו, ההבטחה מ-2017, שתזכה להתחרות לראשונה באליפות העולם. אנחנו מקווים שיש לה ויזה לארצות הברית.

קבוצות

בין הקבוצות המלחמה הייתה עיקשת בין שלושת הקבוצות הראשונות שהחליפו מיקום לאורך כל סוף השבוע, אך הייתה זו בסוף הקבוצה של קולומביה פרסרוס שהצליחה לקטוף את המקום הראשון ואת ההזמנה המיוחלת לגיימס.

מרכז ארה"ב

התחרות האיזורית של המרכז מאז ומעולם הייתה קשה, ועם התוספת של האלוף, זה לא עושה את זה יותר קל. מאט פרייזר חוזר להגן על התואר שלו ושה שמות באיזור החדש שלו. אחרי פתיחה לא מרשימה במיוחד באימון של הטריפל 3, הוא מצא את עצמו מדורג במקום התשיעי. מיותר לציין שזה לא בדיוק ישב לו, אז באימון השני הוא כבר ניצח את האימון ולקח את המקום השני. ביום השני לתחרות, הידוע גם בתור Moving Day, כבר לא היה הרבה לאן להזיז אותו, הוא התקבע במקום הראשון עם שני נצחונות באימון השלישי והרביעי, ועל הדרך גם קבע את הזמן החדש העולמי לנצח בשניהם. באימון של ההליכה על הידיים, הוא לא ירד מהטבעות עד שלא סיים את כל 9 החזרות של המאסל אפ, ובהליכה על הידיים הוא "שבר" רק פעם אחת בתחילת הסיבוב השני, לאחר מכן המשיך אנברוקן לטייל לו במהירות מטורפת על הידיים כדי להגיע לפיסטולים שגם הם לא נראו כמאתגרים במיוחד.

מי שבמיוחד הפתיע בסופ"ש הזה, היה לא אחר מסקוט פנצ'יק. האיש בעל הכושר הגופני הטוב בעולם שמעולם לא עמד על הפודיום בגיימס. פנצ'יק הוא התגלמות העקביות. עם פתיחה חלשה מאוד ביום הראשון במיקומים שלא בטוח שהוא כלל ידע שהם קיימים על לוח התוצאות, הוא נכנס ליום השני מהמקום ה-18 והוכיח שהוא עושה את מה שהוא עושה הכי טוב, נתפס על משהו ולא עוזב אותו באופן עקבי. התוצאה הייתה סיום של היום השני במקום החמישי, וביום השלישי כבר סיים את היום במקום הרביעי. זוהי הפעם השביעית של פנצ'יק  בגיימס והוא יגיע לשם עם אחיו הקטן סקסון שעולה בפעם הראשונה.

גברים

 1. מאט פרייזר
 2. אלכס אנדרסון
 3. ניקולאס יורנקר
 4. סקוט פנצ'יק
 5. סקסון פנצ'יק

נשים

השמות הגדולים שעלו על הרחבה בנאשוויל, לא איכזבו כלל, כשהתחרות העיקשת הייתה בין ברוק וולס וקריסטי ארמו אך המפתיעה בקטגוריה הייתה ג'סיקה גריפית' שלאורך כל התחרות התנדנדה בין המקום השישי למקום החמישי עם ג'ניפר סמית'. גריפי'ת לא הצליחה להתברג ופספסה רק בארבע נקודות את המקום החמישי.

 1. ברוק וולס
 2. קריסטי ארמו
 3. אמנדה ברנהארט
 4. מישל פומגאלי
 5. ג'ניפר סמית'

קבוצות

התחרות האיזורית במרכז שייכת לקרוספיט מייהם מאז שנת 2015 כשריץ' פרונינג עבר מיחידים לקבוצות. ההפתעה הגיעה דווקא מקרוספיט OC3 Black שניצחה את מייהם פרידום של פרונינג בכמעט דקה שלמה באימון השלישי. פרנינג הוא מה שנקרא Sore Loser, ובאימון הרביעי מייהם כבר לא השאירו מקום לספק, כשעקפו את OC3 Black בחצי דקה ולקחו את הניצחון. בחמישיה של מרכז ארצות הברית, הקבוצות ותיקות ומוכרות עם השינוי הקטן שמייהם ישלחו שתי קבוצות, את פרידום ואינדפנדנס לגיימס.

 1. CrossFit Mayhem Freedom
 2. OC3 Black
 3. CrossFit 417
 4. CrossFit Mayhem Independence
 5. CrossFit Kilo

מערב ארה"ב

גברים

ג'וש ברידג'ס היה ההימור שלנו לאיזור הזה, והוא לא אכזב. אמנם הייתה לו תחרות עיקשת מול המתחרים האחרים, אבל באימונים שכולנו ידענו שהוא יתן בראש, הוא אכן נתן. עם סיום של הטריפל 3 במקום השלישי ובמקצה הסנאצ'ים והברפיז במקום השלישי, הוא היה עקבי לאורך כל שלושת הימים עם מקצים בטופ 10, פרט לאחרון אותו סיים במקום ה-11. אנחנו כבר יודעים שכדי להתברג לגיימס או אפילו לקחת את המקום הראשון בריג'יונלס, אתה לא בהכרח חייב לנצח כל איוונט – רק להיות עקבי. המתחרה המפתיע והותיק, שהיה כיף לצפות בו היה דווקא קודי אנדרסון שניצח את האימון השלישי של הליכת המכשולים על הידיים והוא יגיע גם למדיסון אחרי ששנה שעברה פספס את הגיימס. ברנט פיקאווסקי – "הפרופסור", לא עשה איזה "וואו" לאורך ימי התחרות אבל בשקט בשקט, מתחת לרדאר, הוא סיים את כל האימונים בטופ 10 פרט לאימון השני ויצחון באימון החמישי ולקח את המקום הראשון באיזור בהפרש של שתי נקודות מסייגר.

 1. ברנט פיקאווסקי
 2. קול סייגר
 3. ג'וש ברידג'ס
 4. קודי אנדרסון
 5. מיטשל סטיבנסון

נשים

עם כמה שחקניות ותיקות על הרחבה וכמה שהגיעו מהצפון הקר של היבשת, התחרות נהייתה מעניינת אף יותר. המנצחת משנה שעברה, צ'יינה צ'ו התחילה לא טוב בכלל את היום הראשון, כשאת "לינדה" כלל לא סיימה אך הצליחה להתקדם ביום השני למקום השישי ולאט לאט הצליחה לשמור על הדירוגים שלה בטופ 10 מרגע זה. הציפיה הגדולה של האיזור, הייתה חזרתה של ברוק אנס לרחבה, אחרי ציעה שטופלה בצוואר ופציעה חדשה/ישנה בכתף, ברוק לא הצליחה לסיים את "לינדה" וגם לא את האימון עם ההליכה על הידיים וסיימה את העונה שלה במקום ה-27. ההפתעה של האיזור הייתה דווקא אמילי אבוט, הג'ינג'ית הקנדית. בשנתיים האחרונות הצליחה להתברג לגיימס כל פעם בהפרש נקודות פצפון, השנה היא זו שהובילה את התחרות ובהפרש הגדול ביותר בין כל המקומות, עם 46 נקודות מהמקום השני של פיצ'לי. ההתרגשות האמיתית באיזור זה הולכת הפעם לרבקה ווייט. המתחרה הותיקה מאוד תעלה בפעם העשירית לגיימס בקטגוריית הנשים, לאחר ששנה שעברה לא הצליחה לעמוד באחד מחמשת המקומות הראשונים והתחרתה בקטגוריי 35-39 במדיסון. השנה היא תחזור להלחם נגד הלביאות הצעירות.

 1. אמילי אבוט
 2. אלסנדרה פיצ'לי
 3. אי סרץ'
 4. צ'יינה צ'ו
 5. רבקה ווייט

Congratulations to the qualifiers from the 2018 Reebok CrossFit Games West Regional, presented by @romwod – WOMEN 1. @abbott.the.red 🇨🇦 2. @alessandrapichelli 🇨🇦 3. Ehea Schuerch @ordnry_human 🇺🇸 4. @chynacho 🇺🇸 5. @beccavoigt 🇺🇸 – MEN 1. @fikowski 🇨🇦 2. @colesager35 🇺🇸 3. @bridgesj3 🇺🇸 4. @codyanderson2_34 🇺🇸 5. @mitchel137stevenson 🇺🇸 – TEAMS 1. Invictus X @crossfitinvictus 🇺🇸 2. @torrance_training_lab 🇺🇸 3. @cffortvancouver 🇨🇦 4. @crossfitbillings 🇺🇸 5. @crossfitinvictus 🇺🇸 – Thank you to the many volunteers and staff who helped make the West Regional possible. #CrossFitRegionals #CrossFitGames #WestRegional – @reebok • @trifectasystem @fitaid • @rocktape @roguefitness @airrosti

A post shared by The CrossFit Games (@crossfitgames) on

קבוצות

בדומה ל – "Don't Stop" מהתחרות האיזורית של דרום ארה"ב, גם כאן היו לנו שתי קבוצות מעניינות ביותר עם אתלטי גיימס וריג'יונלס בעלי ניסיון. Torrance Training Lab וקבוצת אינביקטוס X.  המלחמה העיקשת בין שתי הקבוצות סיפקה אקשן שהצריך פופקורן! וגם כאן נראה בעצם שתי קבוצות מאותו מועדון בדומה למייהם, אינביקטוס מעלים שתי קבוצות מהאיזור הזה לגיימס ועוד קבוצה מהחוף המזרחי את אינביקטוס בוסטון. ייצוג מרשים לכל הדעות.

 1. Invictus X
 2. Torrance Training Lab
 3. CrossFit Fort Vancouver
 4. CrossFit Billings
 5. Invictus

 

נתראה בסוף שבוע המוקדמות הקרב ובא, שבו תופיע המשלחת הישראלית המונה חמש קבוצות ושלושה ספורטאי קטגוריית יחידים.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X