Register

A password will be e-mailed to you.

המשחקים השנה היו מלאים ברגעים שיזכרו לשנים רבות והכילו המון רגעים חזקים ומרגשים.

הנה עשרת רגעי השיא שאנחנו בחרנו לציין ממשחקי הקרוספיט 2017:

1. מקצה בני הנוער – ההנפה של גוילרמו, המאבק של טיילור באב

תחרות הנערים באופן מסורתי מתקיימת בימים שלפני תחרות הבודדים. השנה היא התקיימה באותם ימים בדיוק, אך בשעות מוקדמות יותר של היום. דבר זה הוביל לנתון המטורף של גוילרמו מהליירוס, מקטגורית נערים 16-17, שבאותו הרגע היה בעל השיא לסנאצ' הכבד ביותר שאי פעם בוצע על במת המשחקים. ריצ' פרונינג אומנם עשה בעבר סנאצ' של 300 פאונד, אבל זה היה באינביטיישונל ולא במשחקים עצמם. השיא של מהליירוס לא החזיק מעמד, אבל הוא נלחם היטב – רק ארבעה גברים בקטגורית היחידים הצליחו להרים בגיימס יותר ממנו. עם תוצאה של 291 פאונד, הוא היה חולק את המקום החמישי עם מאט פרייז'ר, האלוף החוזר. לא מקום רע להיות בו בגיל 17.

2. מר אנדרסון

קודי אנדרסון הוא אחד האתלטים הקטנים ביותר בשדה – במשקל של 78 קילו ועם השפם הכי טוב בכל הקטגוריות, השנה הייתה השנה השנייה שלו בגיימס. הגודל שלו לרוב מועיל באימונים שדורשים שליטה במשקל גוף וג'ימנסטיקה, בהם הוא מצטיין. אבל למרות שהוא קטן מהממוצע של מתחרי הגיימס, זה לא עוצר אותו מלהרים משקלים כבדים. בסולם המאסל אפ והקלינים, קודי אנדרסון היה בעצם האחרון שהצליח לסיים את האימון כולו, כשעשה שני קלינים במשקל כפול ממשקל הגוף שלו – 350 פאונד. התוצאה שלו, רק 22 שניות לפני סוף הזמן, נתנה לו את המקום ה-19 בדירוג האימון. הוא ניצח כך כמה מתחרים שמסוגלים להניף כבד ממנו בהרבה, ביניהם אלייג'ה מוחמד וטראוויס וויליאמס, שלא סיימו.

3. ג'יימי גרין עולה סוף-סוף למגרש כיחידה

חיכינו כל השנה לראות את זה, אבל ג'יימי גרין עלתה סוף סוף על במת הגיימס השנה בתור מתחרה יחידה. הקבוצה שלה, קרוספיט יאס, לקחה בשנה שעברה את המקום השלישי בתחרות הקבוצות והיא עצמה לקחה את המקום הראשון באופן. דבר זה מיקם אותה בספוטלייט העולמי כשהיא הופיעה משום מקום.

והספוטלייט שהיא קיבלה לא היה לשווא. האימון השלישי לתחרות השנה הייתה גרסא ארוכה יותר של אמנדה, אימון הבנות הטכני שכולל מאסל אפ וסקווט סנאצ'. סאם בריגס עלתה לאימון מהמקום הראשון, לאחר שהיא הובילה לאחר שני האימונים הראשונים. בריגס הובילה בכמה חזרות הראשונות שלאחר המאסל אפ, אבל גרין סגרה את המרחק מהר והובילה לאחר מכן. גרין לבסוף ניצחה את האימון, בפער של 7 שניות על מי שהפכה להיות האלופה השנה, טיה קלייר טומי.

4. הזאבים הצעירים

הייצוג הישראלי השנה הגיע לשיא כאשר 4 ילדים מקרוספיט הזאבים של יוני וולף התחרו השנה בקטגוריות הנערים השונות. השיא של המשלחת הישראלית היה במקצה "חצי הגמר", מקצה אחד לפני אחרון, בקטגורית הנערות, בה התחרתה גאיה צור. צור ניהלה עונה מוצלחת במיוחד, כשהיא זכתה במקום השני באליפות ישראל ליחידות וסגרה אותה בהשתתפות בבמה העולמית. לאחר סוף שבוע מאוד לא רציף עבור צור, היא דחפה לאורך כל האימון את קיילה סטפנו, שלקחה לבסוף את המקום הראשון, והשיגה את הדירוג הטוב ביותר שה לאורך כל התחרות – מקום 2 בדיאן. צור סיימה את האימון תוך 2:36, רק 4 שניות יותר מסטפנו.

5. טומי וינאס רוצה 3 כחולים

טומי וינאס בא להשאיר רושם בשנה הראשונה שלו בגיימס. רק בן 20, הוא בשום שלב לא היה מתמודד מוביל וסיים את הסוף שבוע במקום ה-33, אבל הוא בכל זאת עשה את הספלאש הגדול ביותר במקצה הסנאצ'. טומי וינאס עלה במקצה הראשון של האימון, וקבע את התוצאה הגבוה ביותר בניגוד לציפיות של כולם. ההנפה הראשונה שלו, הייתה סולידית לחלוטין, במשק של 275 פאונד והוא החזיק אותה באוויר כשהוא הביט לקהל.

ההנפה השנייה של וינאס הייתה קפיצה של 20 פאונד ל-295, שלוש פאונד יותר מאשר מוביל המקצה ואחד המניפים הכבדים ביותר בקרוספיט, אלייז'ה מוחמד. דבר זה נתן לוינאס את ההובלה ואת כרטיס הכניסה לגמר האימון, אליו עלו רק 10 מתחרים. כשנשאל לאחר המקצה הראשון, מה התוכנית, הוא ענה – "אני רוצה שלושה כחולים" – משקל שמעולם לא בוצע על במת המשחקים. הכניסה הראשונה שלו בגמר האימון הייתה ב-302. דבר זה נתן לו את ההובלה עד ההנפה של גארט פישר, ב-305 פאונד. וינאס טען את המוט ב-315 פאונד, אך איבד אותו בניסיון אחורנית. הוא הרים את הקהל, שצעק לו. הוא הגיע להכנס לניסיון נוסף, אבל זה היה מאוחר מדי והוא ויתר עליו. למרות זאת, וינאס נתן את ההופעה הטובה בעיר, אפילו שהוא לא ניצח את האימון.

6. רגעים חזקים במיוחד בסטרונגמן

מקצה הסטרונגמן שפתח את יום שבת כלל העברת שלושה אלמנטים מקצה אחד של המגרש לקצה השני, וכל פעם שמתחרה היה צריך לחזור הוא היה צריך לעשות את זה בהליכת ידיים. הזמן לנצח היה של סקוט פאנצ'יק, ב-4:21, מהמקצים הקודמים. למרות שכלל המקצה האחרון החליטו לפתור עם הסחיבת החוואי, זה הגיע ברגע האחרון לפרייזר עם המזחלת לעומת פיקובסקי שסיים עם היוק. שניהם חצו את קו הסיום באותו הזמן, כשפרייז'ר פשוט זרק את עצמו על קצה הבמה והתגלגל ממנה. זה לא היה מספיק בשביל הנצחון כשברנט פיקובסקי, "הפרופסור", ניצח את פרייז'ר ב-9 עשיריות השנייה בלבד.

The former pro rugby 🏉 player sacked the Madison Triplet. @rickygarard – (15:48.92) 📷 @flsportsguy #CrossFitGames

A post shared by The CrossFit Games (@crossfitgames) on

7. ג"גארארד במדיסון טריפלט

ריקי גארארד אוסטרליה, אחיו של בן גארארד, ניהל את עונת המשחקים הראשונה שלו בהתלהבות רבה. באימון שפתח את היום האחרון לתחרות, הפרשנים הימרו דווקא על פיקובסקי שיצליח להתקדם ולהוביל בשלב מוקדם, אך לגארארד היה תיכנון אחר לחלוטין. גארארד לקח את ההובלה והיה הראשון שהגיע לשק החול ב"מדיסון טריפלט". הוא היה היחיד שהשתמש בכפפות, שייתכן ועזרו לו, אבל הנצחון שלו באימון היה מוחלט. הוא הצליח לשמור על מרחק בטוח מהבא אחריו, פטריק וולנר, שסיים יותר מ-40 שניות אחריו. זה היה נצחון מוחץ, השני שלו לתחרות השנה, לאחר שלקח את המקום הראשון במקצה האופניים.

8. השנה האחרונה של..

2017 הייתה השנה האחרונה שבה התחרו ותיקות המשחקים, סטייסי טובר ווואלרי וובריל. לאחר שסיימה את אימון הגמר במקצה השלישי, פרצה טובר בדמעות על הבמה. מתוך הבנה שזאת הפעם האחרונה שהיא אי פעם הולכת להיות במעמד הזה, היא הורידה את הנעליים שלה, הודתה לקהל והניחה אותן בקו הסיום – כאות לסוף הקריירה שלה. תוך כדי שטובר התעכבה בירידה מהבמה, הקריינים כבר התחילו להקריא את שמות המתחרות במקצה האחרון. טובר התחרתה במשחקים בשמונה השנים האחרונות, מאז תקופת החווה של דייב קאסטרו בארומאס והיא הייתה לאחת מהמתחרות הבודדות שהתחרו לאורך כל התקופה הזו.

9. קארה-טומי

מקצה חצי הגמר, האינטרבלים ב-2223, היה צמוד במיוחד בין קארה ווב לטיה קלייר טומי, שישבו במקומות השני והראשון בהתאמה. ווב הייתה צריכה לצמצם את פער הנקודות שלה מטומי, והיא עשתה בדיוק את זה. ווב סיימה את 2223 אך בעקבות טעות שיפוט לא ביצעה את שלוש החזרות האחרונות של האימון. דבר זה גרר להחלטת שופטים להוסיף לזמן שלה את הזמן היחסי שהיה לוקח לה לבצע 3 חזרות. היא סיימה עם תוצאה של 10:58 והמקום הרביעי לאימון במקום המקום השני. המשמעות הייתה ברורה עבור ווב – היא חייבת לנצח את טומי בגמר כדי לקחת את המקום הראשון.

מקצה הגמר היה צמוד עוד יותר, כשהן סיימו בפער של 19 עשיריות השנייה אחת מהשנייה. בתחילה מאזן התוצאות לא היה ברור, אך זה לא היה מספיק – ווב הרוויחה 4 נקודות כשהיא הייתה צריכה 6 על מנת להגיע לתיקו. במצב כזה, ווב הייתה מנצחת בתיקו על בסיס מספר האימונים שהיא ניצחה לאורך התחרות. היא הסתפקה במקום השני, ובירכה את טומי. "אנחנו מקבלות כינוי מגניב כמו "הדוטריות" עכשיו?", היא שאלה.

10. The Matt Fraser Show

בפער גדול אפילו יותר משנה שעברה, מאט פרייז'ר ניצח את התחרות עוד לפני שעלה על הבמה לאימון האחרון. הפער שלו היה גדול אפילו יותר משנה שעברה – 216 לעומת 197. איש לא יכל לגעת בו.

אך מקצה הגמר של שנה שעברה נראה אחרת לגמרי, כשפרייז'ר התנהל בו כאילו התחרות עוד חיה וקיימת והוא צריך להלחם בשיניים כדי לזכות. השנה, הוא פתח את האימון במקום האחרון בקצה ולאט לאט בנה את עצמו. תוך כדי הסיבוב האחרון של הדדליפטים, במהלך מקצה הגמר, הוא הביט לקהל. הוא שאב את האווירה ואמר תודה כשהוא לקח את סיבוב הניצחון שלו. זאת הפעם הראשונה שהוא אי פעם חייך במהלך אירוע. הוא האלוף הבלתי מעורער, והוא מתחיל להבין את זה.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X